17/02/2019

Во пресрет на 9тото коло во Пионерската Лига Мажи во салата "ОУ Круме Кепески", Аеродром го одигра првиот првенствен натпревар од втората полусезона против екипата на РК Јуниор Кисела Вода.

08/02/2019

Ракометниот Клуб Аеродром во изминатиот период помина низ мошне успешна прва полусезона, како со првиот тим, така и со вториот тим. Еве една кратка анализа за изминатата полусезона и следните предизвици што ги очекува Аеродром.

06/02/2019

Во зимскиот преоден рок, по доаѓањето на Дарио Алушовски во редовите на Аеродром, одборот на Аеродром успеа да дојде до договор со уште еден суперлигашки играч.

27/01/2019

Искусниот голман, Дарио Алушовски, ќе ја засили голманската позиција и конкуренција во Аеродром.

1 / 8

Please reload

Мој Аеродром!

ТАБЕЛА 2018/19
1123456.jpg

СПОНЗОРИ И ПРИЈАТЕЛИ:

0.jpg
motocentar.jpg
logo-FOKABO.jpg

2019 Ракометен клуб АЕРОДРОМ СКОПЈЕ. Сите права се задржани.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now